Cel de-al treilea val al pandemiei de coronavirus este deja o realitate, iar promisiunea noastră față de ludușeni a fost că îi vom sprijini să dea o mână de ajutor celor din linia 1, respectiv cadrele medicale și auxiliare de la Spitalul Orășenesc ”Dr. Valer Russu” din Luduș.

Este firesc, prin urmare, ca mare parte din sprijinul financiar al comunității, concretizat prin cel de-al 9-lea contract de sponsorizare, să fie direcționat către materiale specifice luptei anti-COVID. Așadar, 2.000 de măști FFP2 KN, 1748 de botoși tip cizmă și 1.250 de combinezoane au intrat în dotarea instituției medicale din orașul nostru.

Alături de aceste materiale, Compartimentul de Primiri Urgențe a fost dotat cu două tărgi mobile în valoare de aproape 20.000 de lei, ducând totalul donației ludușenilor în această acțiune la peste 50.000 de lei!

Suntem fericiți să putem canaliza eforturile cetățenilor acolo unde este mai mare nevoie!

Împreună, vom trece și peste această încercare, pentru că

#ÎMPREUNĂFACEMDIFERENȚA